Mīti par drošību

Mīts Nr. 1.

Manā mājoklī nav daudz vērtīgu lietu, ko zaglis varētu gribēt.

Statistika un pieredze liecina, ka daudzi zagļi, jo īpaši tie, kas ir atkarīgi no narkotiskajām vielām, būs gatavi paņemt jebko, ko var ātri realizēt. Šai lietai pat var nebūt liela materiāla vērtība, tie var būt kaut vai daži eiro. Un nevajag novērtēt par zemu arī šādu ielaušanos psiholoģiskās sekas – iespējams, ka mājoklī, kur pabijuši noziedznieki, cietušais vēl ilgi izjutīs psiholoģisku diskomfortu un bailes.

 

Mīts Nr. 2.

Mājdzīvnieki pasargā mājokli no zādzībām.

Protams, nikns sargs var viest respektu dažiem likumpārkāpējiem, tomēr lielākā daļa ielaušanos tiek izplānotas jau iepriekš, tāpēc, visticamāk, noziedznieki būs padomājuši, kā suni iemidzināt vai citādi neitralizēt. Turklāt jāņem vērā arī racionāli apsvērumi – ja sargsuns nav profesionāli dresēts un apmācīts, tad zaglis to var apmānīt ar kādu našķi. Bez tam suns dažkārt rej bez jebkāda acīmredzama iemesla, tamdēļ, visdrīzāk, kārtējās suņa rejas kaimiņu uzmanību nepiesaistīs.

 

Mīts Nr. 3.

Pietiek ar kvalitatīvām slēdzenēm un dzelzs durvīm.

Lai uzlauztu pašas kvalitatīvākās durvis vai slēdzenes, profesionālam zaglim nepieciešams vien pāris minūšu. Tas ir pietiekami īss laiks, līdz ar to pastāv maza iespēja, ka apkārtējie vai kaimiņi pamanīs aizdomīgu personu rosīšanos ap jūsu namdurvīm. Turpretī, ja mājoklis ir aprīkots ar signalizāciju, pirmkārt, tas norāda, ka par mājokļa drošību rūpes uzņēmušies profesionāļi. Otrkārt, pēc durvju uzlaušanas un slēdzeņu atmūķēšanas, nostrādājot signalizācijai, uz notikuma vietu nekavējoties dosies apsardzes darbinieki.

 

Mīts Nr. 4.

Ja kāds atrodas mājās, zaglis neuzdrošināsies ielauzties.

Zagļi nevairās pastrādāt noziegumu, kad kāds ir mājās, jo bieži vien tieši tad cilvēki nevērīgi izturas pret mājokļa aizslēgšanu un vērtīgu mantu nolikšanu. Nedarbojas arī signalizācija, līdz ar to zādzību var pastrādāt ļoti neuzkrītoši un īsā laikā. Bieži ir novēroti gadījumi, kad zaglis uzdarbojas naktī, kamēr mājinieki guļ. It īpaši aktuāli tas ir vasarā, kad mēdzam gulēt pie atvērtiem logiem. Speciālisti atgādina, ka signalizācijai var izvēlēties režīmu „mājās”, kas ļauj aktivizēt signalizāciju tikai ieejas durvīm, logiem vai, piemēram, pirmajam stāvam, cilvēkiem uzturoties savā īpašumā.

 

Mīts Nr. 5.

Jo augstāks stāvs, jo mazāk zog.

Prakse ir pierādījusi, ka stāva augstumam nav nekādas nozīmes. Tiek apzagti dzīvokļi gan ēku pirmajos, gan pēdējos stāvos. Nav nepieciešams pat alpīnista ekipējums, lai pa daudzstāvu dzīvojamās ēkas balkoniem pārvietotos no stāva uz stāvu. Visaugstākajā riska zonā ir pēdējie stāvi (ir bijuši gadījumi, kad no bēniņiem izzāģē griestos caurumu) un pirmā stāva logi ar balkonu.

 

Mīts Nr. 6.

Drošības sistēmas ir ļoti dārgas un nav domātas vidusmēra iedzīvotājam.

Pat ja jūsu īpašumā nav nekā vērtīga, logu, durvju vai durvju slēdzeņu remonta summa pēc garnadžu viesošanās būs ievērojama. Salīdzinot ar garnadžu nodarītajiem zaudējumiem, summa par signalizācijas sistēmas uzstādīšanu ir neliela. Saviem klientiem signalizācijas iekārtas piedāvājam arī iznomāt, un katram objektam iespējams atrast savu risinājumu atkarībā no rocības un drošības prasībām.

 

Kad runa ir par tavu drošību, mītiem un naivām pasakām nav vietas.

 

Pieslēdz Koblenz Drošība mājokļa apsardzi.
✆ 8444 un tu esi drošībā!